• „Kieruj się rozsądkiem” – hasło, które zyskuje uznanie seniorów

  „Kieruj się rozsądkiem” – hasło, które zyskuje uznanie seniorów

  W klubie „Jowisz” na warszawskim osiedlu Bródno seniorzy zebrali się aby porozmawiać o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Asp. sztab. Robert Niedbało z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, który prowadził spotkanie przedstawił słuchaczom główne zagrożenia pieszych i kierowców na drogach wykorzystując prezentację multimedialną pt. „Senior w ruchu drogowym” przygotowaną w tym celu w ramach kampanii ”Kieruj się rozsądkiem”.

  Dodano: 16.01.2015 Array
 • Mundurowi z wizytą w SP 50 w Białymstoku

  Mundurowi z wizytą w SP 50 w Białymstoku

  Policjanci z podlaskiej drogówki odwiedzili dzisiaj dzieci w Szkole Podstawowej nr 50 w Białymstoku. Przedświąteczna wizyta była dobrą okazją do rozmowy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnicy spotkania otrzymali również prezenty świąteczne w ramach kampanii pn "Kieruj się rozsądkiem" do projektu KIK 76 "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" współfinansowanego ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.

  Dodano: 19.12.2014 Array
 • Konkurs świąteczny z nagrodami - laureci

  Konkurs świąteczny z nagrodami - laureci

  Komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs świąteczny. Osoby, które zdecydowały się wziąć udział w naszym konkursie bardzo się postarały, stąd też komisja konkursowa miała trudne zadanie. Po długotrwałej naradzie i odczytywaniu na głos pięknych życzeń, które Państwo przesłaliście na konkurs wybraliśmy zwycięzców.

  Dodano: 09.12.2014 Array
 • Policjanci spotkali się z seniorami z grupy turystycznej „Odkrywcy”

  Policjanci spotkali się z seniorami z grupy turystycznej „Odkrywcy”

  W ramach kampanii „Kieruj się rozsądkiem” świebodzińscy policjanci spotkali się z seniorami z grupy turystycznej „Odkrywcy” działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Świebodzinie i rozmawiali o bezpieczeństwie w ruchu drogowym oraz innych zagrożeniach w życiu codziennym.

  Dodano: 05.12.2014 Array
 • Konkurs dotyczący bezpieczeństwa pieszych nr 4 - laureaci

  Konkurs dotyczący bezpieczeństwa pieszych nr 4 - laureaci

  Komisja konkursowa wyłoniła laureatów zadania konkursowego związanego z bezpieczeństwem pieszych, w którym główną nagrodą był aparat do mierzenia ciśnienia tętniczego krwi. Aparat trafi do Pana Antoniego Kulpy z Dębowa, który bezbłędnie odpowiedział na wszystkie pytania.

  Dodano: 02.12.2014 Array
 • "Kieruj się rozsądkiem" – konferencja prasowa

  "Kieruj się rozsądkiem" – konferencja prasowa

  Od października 2013 roku Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP realizuje ogólnopolską kampanię pod hasłem „Kieruj się rozsądkiem”, w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Kampania poświęcona jest bezpieczeństwu motocyklistów, pieszych i seniorów (+60).

  Dodano: 25.11.2014 Array
 • Poznaliśmy laureatów konkursu dla seniorów

  Poznaliśmy laureatów konkursu dla seniorów

  We wtorek 18 listopada w Strzelcach Krajeńskich (woj. lubuskie) szef strzeleckich policjantów podinsp. Przemysław Muszyński wręczył seniorom nagrody w związku z konkursem promującym ich bezpieczeństwo. Konkurs polegał na wymyśleniu hasła zachęcającego seniorów do bezpiecznych zachowań na drodze. Rekordziści nadesłali nawet po kilkanaście haseł.

  Dodano: 25.11.2014 Array
 • Konkurs na projekt elementu odblaskowego rozstrzygnięty

  Konkurs na projekt elementu odblaskowego rozstrzygnięty

  Komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs nr 3 na projekt elementu odblaskowego. Pierwszą nagrodę otrzymał Jacek Stańczyk ze Słupska za projekt opaski odblaskowej.

  Dodano: 24.11.2014 Array
 • Spotkanie z seniorami we wschowskiej Komendzie Policji

  Spotkanie z seniorami we wschowskiej Komendzie Policji

  17 listopada wschowską Komendę Policji odwiedzili członkowie wschowskiego Klub Seniora, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kieruj się rozsądkiem - Senior w ruchu drogowym”.

  Dodano: 17.11.2014 Array
 • Debata społeczna ze słuchaczami Piskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  Debata społeczna ze słuchaczami Piskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

  W Domu Kultury w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie) 3 listopada br. odbyła się debata społeczna pod hasłem „Bezpieczna jesień życia” adresowana do słuchaczy Piskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie z seniorami przeprowadzili funkcjonariusze piskiej komendy, którzy rozmawiali na temat bezpieczeństwa na drodze i obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych oraz przestrzegali seniorów przed oszustami wyłudzającymi pieniądze różnymi metodami. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony seniorów.

  Dodano: 06.11.2014 Array
 • Konkurs dotyczący bezpieczeństwa pieszych nr 3 - laureaci

  Konkurs dotyczący bezpieczeństwa pieszych nr 3 - laureaci

  Komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs nr 3 na projekt elementu odblaskowego. Pierwszą nagrodę otrzymał Jacek Stańczyk ze Słupska za projekt opaski odblaskowej.

  Dodano: 29.10.2014 Array
 • Konkurs nr 2 dotyczący bezpieczeństwa pieszych rozstrzygnięty

  Konkurs nr 2 dotyczący bezpieczeństwa pieszych rozstrzygnięty

  Przedstawiamy laureatów konkursu nr 2 dotyczącego bezpieczeństwa pieszych. W konkursie zwyciężył Pan Rafał Gumienny z Krakowa. Kolejne miejsca zajęli: Pani Karolina Kiryjczuk również z Krakowa i Pani Justyna Lis.

  Dodano: 27.10.2014 Array
 • Piesi giną na drogach

  Piesi giną na drogach

  Ryzyko śmierci czy odniesienia poważnych obrażeń w wypadku drogowym w z udziałem pieszego jest bardzo wysokie o czym świadczy liczba ofiar śmiertelnych w tej grupie uczestników ruchu. W 2014 roku od stycznia do końca września zginęło na naszych drogach aż 668 pieszych ! Najgorsze jesienne dni dopiero przed nami.

  Dodano: 27.10.2014 Array
 • Ogólnopolski Dzień Seniora

  Ogólnopolski Dzień Seniora

  Policjanci i pracownicy z Wydziału Prewencji i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku w minioną sobotę włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora, który corocznie przypada na dzień 20 października. W tym roku przedstawiciele KWP w Białymstoku uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w Domu Kultury Zachęta w Białymstoku.

  Dodano: 20.10.2014 Array
 • Konkurs dla seniorów

  Konkurs dla seniorów

  Strzeleccy policjanci zapraszają wszystkich seniorów z powiatu strzelecko-drezdeneckiego do wzięcia udziału w przygotowanym z myślą o nich konkursie. Konkurs polega na wymyśleniu hasła promującego bezpieczeństwo seniorów. Dla autorów najciekawszych haseł przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody: ciśnieniomierze, bluzy POLAR, czy kijki do nordic walkingu.

  Dodano: 14.10.2014 Array
 • „Senior w ruchu drogowym”

  „Senior w ruchu drogowym”

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kieruj się rozsądkiem” prowadzili w tym tygodniu zajęcia „Senior w ruchu drogowym” uczestnicząc w dniach 08 i 10 października 2014 roku w obchodach XVI Lubuskiego Tygodnia Seniora.

  Dodano: 14.10.2014 Array
 • Debatowaliśmy z seniorami o ich bezpieczeństwie

  Debatowaliśmy z seniorami o ich bezpieczeństwie

  2,5 godziny trwało debatowanie z policjantami poświęcone bezpieczeństwu seniorów. Debata odbyła się w piątek /10 października/ o godzinie 11:00 w budynku Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. Tego dnia seniorzy usłyszeli dużo cennych wskazówek o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Usłyszeli również o oszustwach, na jakie są narażeni oraz jak zachować się w przypadku, kiedy udzielamy pierwszej pomocy przedmedycznej. Jednak najważniejszą częścią piątkowej debaty była dyskusja z uczestnikami o problemach i oczekiwaniach związanych z bezpieczeństwem.

  Dodano: 13.10.2014 Array
 • Konkurs dotyczący bezpieczeństwa pieszych nr 2 - laureaci

  Konkurs dotyczący bezpieczeństwa pieszych nr 2 - laureaci

  Przedstawiamy laureatów konkursu nr 2 dotyczącego bezpieczeństwa pieszych. W konkursie zwyciężył Pan Rafał Gumienny z Krakowa. Kolejne miejsca zajęli: Pani Karolina Kiryjczuk również z Krakowa i Pani Justyna Lis.

  Dodano: 10.10.2014 Array
 • Bezpieczny senior w ruchu drogowym

  Bezpieczny senior w ruchu drogowym

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie w ramach kampanii „Kieruj się rozsądkiem” spotkali się z seniorami. To kolejne działania policjantów na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa osób starszych.

  Dodano: 10.10.2014 Array
 • Debata społeczna z seniorami

  „Przestępstwa popełniane wobec osób starszych” oraz „Senior- uczestnik ruchu drogowego”- to tematy poruszone podczas debaty społecznej zorganizowanej przez policjantów z Międzyrzecza.

  Dodano: 09.10.2014 Array

Wybierz Strony