Multimedia

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union

Wychowanie komunikacyjne na policyjnej wystawie

Od 6 października 2014 roku w Muzeum Techniki w Warszawie, które ma swoją siedzibę w Pałacu Kultury, ma miejsce policyjna wystawa pt. "Prewencja Policji dzisiaj – perspektywy i wyzwania".

Zwiedzający wystawę mogą poznać pracę Policji a nawet zbliżyć się i dotknąć sprzętu policyjnego takiego jak motocykl, radiowóz, quad.  Wydarzenie to cieszy się ogromnym powodzeniem. Codziennie wystawę odwiedzają setki osób, wśród których najwięcej jest dzieci. Jest to dla policjantów znakomita okazja aby promować wśród najmłodszych zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas zajęć z policjantami z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji dzieci poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drogach m.in. potrzebę stosowania elementów odblaskowych. Na zakończenie zajęć najmłodsi otrzymują elementy odblaskowe zakupione w ramach promocji projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym".