Aktualności

"Ja też chcę zostać policjantem" - uczniowie podstawówki odwiedzili strzeleckich policjantów

Data publikacji 24.10.2016

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich odwiedzili i przyjrzeli się pracy policjantów, którzy każdego dnia dbają o ich bezpieczeństwo. Mundurowi przygotowali dla swoich gości wiele ciekawych atrakcji. Po spotkaniu, dzieci jednoznacznie stwierdziły, iż w przyszłości chcą zostać policjantami i bronić innych.

Dzieci i młodzież powiatu strzelecko-drezdeneckiego doskonale wiedzą, iż o ich bezpieczeństwo dbają codziennie strzeleccy policjanci. Aby pokazać najmłodszym mieszkańcom jak wygląda z bliska praca stróżów prawa, w piątek /21 października/ w strzeleckiej komendzie Policji zorganizowano wspólne spotkanie.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Strzelcach Krajeńskich zwiedzili budynek komendy, obserwując przy okazji pracę policjantów z poszczególnych wydziałów. Mieli możliwość obejrzeć z bliska sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie, a także używany podczas specjalnych działań np. do zabezpieczeń imprez masowych. Dodatkowo uczniowie podstawówki mogli wziąć udział w konkursie wiedzy o bezpieczeństwie, za który otrzymywali kamizelki i opaski odblaskowe. Na placu strzeleckiej komendy na dzieci czekało jeszcze kilka atrakcji np. policyjny radiowóz, rower i motocykl. Mundurowi korzystając z okazji rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie. Przy wykorzystaniu symulatora zderzeń, pokazywali jak ważne jest zapinanie pasów podczas jazdy samochodem. Drugą z przygotowanych symulacji była jazda gokartem w narkogoglach. Dzieci były w szoku jak trudne jest pokonanie nie skomplikowanego toru w goglach przedstawiających świat widziany po użyciu środków odurzających.

Atrakcje przygotowane przez policjantów wywołały na twarzach dzieci podziw i zadowolenie. Na końcu spotkania każde z nich zapowiadało, iż w przyszłości też chce zostać policjantem i dbać o bezpieczeństwo innych.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.61 MB)

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union