Aktualności

,,Autochodzik" w SP nr 7

Data publikacji 21.10.2016

Suwalscy policjanci kontynuują spotkania w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi rozmawiają z dziećmi o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze i poprzez zabawę uczą najmłodszych prawidłowego postępowania.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” suwalscy policjanci przeprowadzili kolejne spotkanie. Tym razem odwiedzili  uczniów klas 0 a i b w SP nr 7 w Suwałkach. Podczas spotkania rozmawiano z dziećmi o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze. Podczas swojej wizyty funkcjonariusze wykorzystali zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy.

Uczniowie najmłodszych klas dowiedzieli się również, dlaczego powinni nosić elementy odblaskowe i w jakich miejscach najlepiej je umieścić. Nie obyło się bez pytań ze strony dzieci. Na wszystkie nurtujące  zagadnienia – maluchy otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

Na pożegnanie przypomniano dzieciom numery alarmowe do służb ratunkowych oraz sposoby wyjścia z trudnej sytuacji- czyli jak i do kogo zwrócić się o pomoc.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union