Aktualności

Dzielnicowy na spotkaniu w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi

Data publikacji 21.10.2016

W piątek dzielnicowi z suwalskiej Policji spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Podczas zajęć poruszane były zagadnienia dotyczące przepisów ruchu drogowego.

Szczególną uwagę zwrócono na zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dzięki zestawowi edukacyjnemu „Autochodzik”, który został zakupiony w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy maluchy mogły poćwiczyć  prawidłowe przechodzenie przez ulicę z sygnalizacją świetlną. Wykorzystany w zajęciach zestaw wzbudzał wielki entuzjazm wśród  uczestniczących w zajęciach. Poza tym przypomniano najmłodszym numery alarmowe do służb ratunkowych. Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. Pytania do prowadzących nie miały końca.
 

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union