Aktualności

"Odblaski? Biorę w ciemno!" w Suwałkach

Data publikacji 24.10.2016

Suwalscy policjanci kontynuują profilaktyczne spotkania z uczniami. Mundurowi rozmawiają z dziećmi o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze i poprzez zabawę uczą najmłodszych prawidłowego postępowania. Przypominają także, jak ważnym dla ich bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” suwalscy policjanci przeprowadzili w sobotę kolejne spotkanie. Tym razem odwiedzili grupę dzieci, trenujących Taekwondo w Szkole Podstawowej Nr 5, z  Suwałk, Bakałarzewa i Raczek.

Spotkanie rozpoczęło się pokazem sztuki walk, a następnie rozmawiano z dziećmi o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze. Podczas swojej wizyty funkcjonariusze wykorzystali zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia najmłodszym uczestnikom ruchu poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy.

W ramach akcji „Odblaski? Biorę w ciemno!” dużo uwagi poświęcono uświadomieniu adeptom Taekwondo, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku czy na odzieży. W trakcie spotkania każdy uczestnik zajęć otrzymał taki "odblask".

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union