Aktualności

Suwalscy policjanci uczą ,,Bezpiecznej drogi do szkoły”

Data publikacji 06.09.2016

Suwalscy policjanci w ramach działań ,,Bezpieczna droga do szkoły/domu”, spotkali się z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 6 . Rozmawiali z uczniami o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze.

Dzisiaj policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach spotkał się z dziećmi  w Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach.  Poprowadził   zajęcia edukacyjne, adresowane do najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W zajęciach wykorzystywane były  ciekawe i kolorowe rekwizyty "autochodzika", który  został sfinansowany w  ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko – Polskim Programem Współpracy. 

Policjant prowadził spotkania edukacyjne w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze, znajomości sygnalizacji świetlnej, znajomości podstawowych znaków drogowych. Zdobytą wiedzę dzieci utrwalały w ćwiczeniach praktycznych pod wnikliwym okiem specjalistów. Spotkania oparte na zabawie spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem adresatów spotkań.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union