Aktualności

"Bezpieczna droga do szkoły” w Szkole Podstawowej nr 9

Data publikacji 07.09.2016

Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, w ramach działań ,,Bezpieczna droga do szkoły/domu”, spotkali się z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 9 . Rozmawiali z uczniami o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” profilaktycy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach spotkali  się wczoraj z dziećmi w Szkole Podstawowej nr 9 w Suwałkach. Tym razem rozmawiali z uczniami klas 0- I. Podczas swojej wizyty wykorzystali zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim Programem Współpracy.
Uczniowie najmłodszych klas dowiedzieli się również, dlaczego powinny nosić elementy odblaskowe i w jakich miejscach najlepiej je umieścić. Nie obyło się bez pytań ze strony dzieci. Na wszystkie nurtujące   zagadnienia – maluchy otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.
Na pożegnanie przypomniano dzieciom numery alarmowe do służb ratunkowych oraz sposoby wyjścia z trudnej sytuacji- czyli jak i do kogo zwrócić się o pomoc.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union