Aktualności

"Bezpieczna droga do szkoły" w Suwałkach

Data publikacji 11.09.2016

Przedstawiciele suwalskiej Policji kontynuują spotkania w szkołach i przedszkolach w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem spotkali się z drugoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Suwałkach, którym przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa.

W miniony piątek przedstawiciele suwalskiej Policji spotkali się z drugoklasistami ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Suwałkach. Podczas zajęć poruszane były zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz edukacji komunikacyjnej. Rozmawiano z dziećmi o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. W zajęciach wykorzystano także elementy zestawu edukacyjnego „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznać i przyswoić podstawowe zasady bezpiecznej jazdy i poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w  ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko – Polskim Programem Współpracy. Dzieci miały okazję przećwiczyć prawidłowe przechodzenie przez jezdnię. Dużo uwagi poświęcono uświadomieniu dzieciom, jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku, czy na odzieży.

Poza tym przypomniano drugoklasistom numery alarmowe do służb ratunkowych.

Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. 

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union