Aktualności

„Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie wysokomazowieckim

Data publikacji 08.09.2016

Wysokomazowieccy policjanci odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Klukowie aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Spotkanie z dziećmi odbyło się w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”.

Dzisiaj wysokomazowieccy policjanci ruchu drogowego i prewencji prowadzili działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci drogówki kontrolowali autobusy i gimbusy dowożące dzieci do szkoły. Sprawdzali ich stan techniczny, wyposażenie, a także stan trzeźwości kierujących. Czuwali także na przejściach dla pieszych kontrolując zachowanie kierujących wobec małoletnich pieszych. Funkcjonariusze prewencji zaś spotkali się z dziećmi w Zespole Szkół w Klukowie. Policjanci podczas przeprowadzonej prelekcji, omówili z uczniami podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przypominali o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, zwiększających bezpieczeństwo podczas poruszania się pieszo na drodze. Dzieci dowiedziały się też o zasadach postępowania w kontakcie z osobą obcą i agresywnie zachowującym się czworonogiem.

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union