Aktualności

Jechała pod prąd na S3 – policjanci przerwali niebezpieczna jazdę

Data publikacji 08.09.2016

Policjanci zapobiegli tragedii. Jadąca drogą S3 „pod prąd” kobieta nie zdawała sobie sprawy z zagrożenia, jakie spowodowała dla siebie i dla innych kierowców. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie na drodze 60-latka odpowie przed sądem

W środę 7 września przed południem, patrolujący teren trasy ekspresowej S-3 policjanci z międzyrzeckiej drogówki, w rejonie węzła północnego, zauważyli samochód Renault Laguna. Policjanci z przerażeniem patrzyli na wyczyny kobiety, która siedziała za kierownicą. Nie dość, że samochód poruszał się pod prąd, to kobieta jechała lewym pasem ruchu, który dla pojazdów prawidłowo poruszających się, służy za pas do wykonywania manewru wyprzedzania. Tym samym stworzyła ogromne zagrożenie w ruchu drogowym i zmuszała jadące z naprzeciwka pojazdy do nagłej zmiany pasa ruchu.

Reakcja policjantów musiała być natychmiastowa. Z uwagi na bardzo duże zagrożenie w ruchu drogowym, policjanci wstrzymali ruch pojazdów w kierunku Gorzowa Wlkp. a następnie nakazali kobiecie zawrócenie i zjazd z drogi, gdzie przeprowadzono dalszą kontrolę.

Podczas rozmowy z 60-latką, okazało się, że nie zdawała sobie sprawy z wykroczenia jak i niebezpieczeństwa, jakie spowodowała dla innych użytkowników ruchu drogowego. Ze względu na fakt, że droga S-3 jest drogą ekspresową, na której obowiązuje prędkość do 120 km/h, biorąc pod uwagę skutki i ciężar ewentualnego zderzenia czołowego pojazdów, policjanci odstąpili od ukarania mandatem karnym i zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Sprawa tak poważnego wykroczenia znajdzie swój finał w sądzie.

(KWP Gorzów Wlkp. /dk)

Film Jechała pod prąd na S3 – policjanci przerwali niebezpieczna jazdę

Opis filmu: Jechała pod prąd na S3 – policjanci przerwali niebezpieczna jazdę

Pobierz plik Jechała pod prąd na S3 – policjanci przerwali niebezpieczna jazdę (format mp4 - rozmiar 11.75 MB)

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union