Aktualności

Siemiatyccy policjanci informują mieszkańców o „Krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa”

Data publikacji 31.07.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach podczas odbywających się "Dni Drohiczyna" zorganizowali punkt informacyjny, w którym osoby zainteresowane mogły zapoznać się z możliwościami i zasadami korzystania z nowego narzędzia Policji jakim jest interaktywna „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Wczoraj na Placu Kościuszki w Drohiczynie podczas odbywających się "Dni Drohiczyna", funkcjonariusze siemiatyckiej komendy zorganizowali punkt profilaktyczno-informacyjny w głównej mierze dotyczący „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Osoby zainteresowane miały możliwość dowiedzieć się, na jakich zasadach działa nowe, policyjne narzędzie informatyczne, jakim jest „Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa” oraz w jaki sposób można zgłosić o problemie czy zagrożeniu w konkretnym miejscu czy rejonie. Każdy odwiedzający policyjne stoisko mógł również uzyskać cenne informacje oraz porozmawiać z policjantami o bezpieczeństwie w swoim miejscu zamieszkania a także o bezpieczeństwie podczas wakacji a w szczególności podczas wypoczynku nad wodą. Ponadto każdy otrzymał ulotki i broszury informacyjne dotyczące prowadzonych na naszym terenie działań "Bezpieczna woda 2016" a także prowadzonej ogólnopolskiej kampanii "Nigdy nie jeżdżę po alkoholu" oraz "Handlu ludźmi" w ramach akcji "Stop seksturystyce". Działania prewencyjne zostały przeprowadzone wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drohiczynie.

Dużym zainteresowaniem również cieszyło się stanowisko z symulatorem zderzeń na którym funkcjonariusze przypominali o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa. Urządzenie składa się z fotela, który jedzie po równi pochyłej, rozpędza się do niewielkiej prędkości i nagle zatrzymuje się symulując zderzenie. Większość osób, korzystających z symulatora przyznało, że nie zdawało sobie sprawy z siły jaka działa na człowieka przy niespodziewanym zatrzymaniu pojazdu. Policjanci przypominali również o przewożeniu dzieci w specjalnych fotelikach. Każdy gość policyjnego stoiska otrzymał odblask i wiele innych prezentów.

źródło – oficer prasowy KPP w Siemiatyczach

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union