Aktualności

Niebezpieczna jazda na S-3 przerwana – 244 km/h na motocyklu

Data publikacji 05.08.2016

Policjanci drogówki, patrolujący lubuski odcinek drogi ekspresowej S-3 przerwali niebezpieczną jazdę motocyklisty, który jechał aż 244 km/h. Poza tym, motocykl miał zasłoniętą tablicę rejestracyjną, a motocyklista nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Za swoje niebezpieczne zachowanie i popełnione wykroczenia odpowie przed Sądem.

Głównym zadaniem policjantów ruchu drogowego jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach wszystkim uczestnikom ruchu. Zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierowców. W przypadku lekceważącego stosunku do przepisów i powodowania zagrożenia bezpieczeństwa na drodze policjanci wyciągają stanowcze konsekwencje wobec takich kierowców. Od dwóch lat w województwie lubuskim pracuje grupa policjantów, która zajmuje się zwalczaniem agresywnych zachowań na drodze. Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie przy wykorzystaniu nowoczesnych, nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w videorejestrator czuwają nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych, również na lubuskim odcinku drogi S-3.

W czwartek (4 sierpnia) na drodze S-3 nieopodal węzła Skwierzyna Zachód policjanci drogówki usłyszeli głośny ryk silnika, a następnie zostali wyprzedzeni przez jadący w kierunku Gorzowa motocykl. Mundurowi zmierzyli prędkość z jaką się porusza. Gdy wyświetlacz videorejestratora wskazał 244 km/h postanowili natychmiast zakończyć tę niebezpieczną jazdę i zatrzymać motocykl do kontroli drogowej. Jak się okazało, motocyklem Aprilia kierował 45-letni mężczyzna. Poza przekroczeniem prędkości mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentu prawa jazda, a motocykl, którym jechał, miał zasłoniętą tablicę rejestracyjną. Za popełnione wykroczenia policjanci skierowali wobec 45-latka wniosek do Sądu o ukaranie.

 

Opracował: st. sierż. Maciej Kimet

Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.52 MB)

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union