Aktualności

Wakacje na drogach ze strzelecką drogówką

Data publikacji 28.07.2016

Na drogach powiatu strzelecko-drezdeneckiego widać wielu policjantów drogówki. Choć samochodów na trasach regionu jest sporo, policjanci doskonale radzą sobie ze zwiększonym ruchem pojazdów. Chcemy, aby każdy zmotoryzowany bezpiecznie dotarł na upragniony wypoczynek oraz wrócił z niego cały i zdrowy. Jesteśmy do dyspozycji kierowców. W czwartek zwiększone patrole widoczne były na odcinku krajowej 22.

Za nami już połowa wakacji. Strzeleccy policjanci usilnie pracują, aby były one bezpieczne dla wszystkich wypoczywających na każdej płaszczyźnie. Sporo uwagi policjanci poświęcają sytuacjom na drogach. Tu zawsze sporo się dzieje. Zachowania kierowców w wielu momentach przekraczają granice prawa i zwykłej drogowej przyzwoitości. Policjanci muszą szybko i precyzyjnie ocenić manewry zmotoryzowanych. Te na tak intensywnie uczęszczanej trasie łączącej Kostrzyn nad Odrą z północną częścią naszego kraju, muszą być przemyślane. Drobne błędy kierowców mogą ich oraz pasażerów drogo kosztować. Dość powiedzieć o tragedii, która wydarzyła się na początku lutego 2014 roku na odcinku tej drogi w Zdroisku, gdzie przez pijanego 28-latka jadącego osobowym audi, życie straciły trzy osoby. Pojazd, którymi podróżowali został niemal „strącony” do pobliskiego rowu. Dziś /28 lipca/ na drodze tej przy wyjeździe  z Dobiegniewa miało miejsce groźnie wyglądające zdarzenie. Osobowy opel wymusił pierwszeństwo przejazdu wyjeżdżając ze stacji paliw i doprowadził do zderzenia z audi a6. W wyniku czego 5 osób trafiło do szpitala.

Dlatego odcinek drogi krajowej nr 22, jest pod szczególnym nadzorem mundurowych ze Strzelec i Gorzowa Wlkp. Często widać tu policjantów w kamizelkach odblaskowych, białych czapkach, z rejestratorem prędkości i tarczą do zatrzymywania pojazdów, którzy z uwagą monitorują zachowania kierowców. Sprawdzanie trzeźwości, stanu technicznego i reakcja na perfidne manewry to czynności, które wykonują niemal automatycznie. Wszystko to z troską o zwykłych użytkowników dróg, którzy mają prawo dotrzeć do celu bezkolizyjnie. Można liczyć na cenne wskazówki, porady i pouczenia ale należy spodziewać się również ostrej reakcji ze strony stróżów prawa, kiedy kierowcy zdecydowanie przesadzają z prędkością czy dopuszczają się innych niebezpiecznych przewinień.

Do końca wakacji jeszcze miesiąc. Aby bezpieczeństwu stało się zadość kierowcy muszą być trzeźwi, wypoczęci, skoncentrowani i rozsądni. To, w połączeniu z pracą policjantów, w dużej mierze przyczyni się do ich bezpiecznej jazdy.

Zdarzenia drogowe na  krajowej 22 na odcinku Gorzów - Dobiegniew w poszczególnych latach od 1 stycznia do 27 lipca:

 

2014

2015

2016

wypadki

4

7

3

zabici

5

4

0

ranni

4

17

2

kolizje

43

46

46

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.45 MB)

projekt współfinansowany przez szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi unii europejskiej

Project supported by a grant from switzerland through the swiss contribution to the enlarged european union